2.28.2009

Amerykanie w Iraku

Obiecane zdjęcia oddziałów amerykańskich z Iraku - etaty są w pewnej mierze improwizowane, co chyba jest charakterystyczne dla całej obecności amerykańskiej na tamtym terenie :)


Wzmocniony Pluton Zmechanizowany
Pluton Zmechanizowany - inna konfiguracja.

Pluton Lekkiej Piechoty

Wzmocniony Pluton USMC

Kilka zbliżeń :)
2.25.2009

USMC w Iraku


Tak, jak zapowiadałem współcześni Amerykanie z Iraku ze zrobionymi podstawkami. W weekend może uda mi się zrobić zdjęcia przy świetle dziennym z ciężkim sprzętem.

2.22.2009

WIP: "Błędy i wypaczenia" czyli USMC z Iraku


Zamiast pracowicie reanimować kolejnych Niemców lub zająć się jakimś innym pożytecznym zajęciem, pobłądziłem i zabrałem się za zestaw współczesnej piechoty amerykańskiej z Iraku, firmy Cesar Miniknights. Zestaw ten zamówiłem w okolicach wakacji 2008 r., a dostałem dopiero na przełomie roku (brawa dla sklepu :). Ostatecznym impulsem żeby zabrać się za ten temat były figurki wykonane przez Chena z Guildwagamers - http://www.guildwargamers.com/phpBB3/viewtopic.php?f=83&t=242&p=51506#p51506 (co prawda moi są trochę inni :)
Przerobiłem też i pokryłem podkładem trochę figurek Irakijczyków (głównie fedainów i nieregularnych milicjantów, ale przygotowuję także oddziały regularnej armii i Gwardii Republikańskiej). Zrobiłem także oddział piechoty irańskiej z okresu Wojny Iracko-Irańskiej (czeka na malowanie).

Na obrazku kilka pierwszych figurek z jeszcze mokrymi karabinami - sądzę, że uda mi skończyć figurki z tego zestawu w ciągu najbliższych dni.

2.01.2009

Piechota niemiecka 1940-42
"Reanimowana" piechota niemiecka do wczesnego okresu wojny - figurki ESCI/Italeri i Revell - teraz wreszcie będę mógł zabrać się za Chińczyków :)