2.17.2010

Piechota Austro-Węgierska (ww1) - WIP

Dawno nie pokazywałem, co tam aktualnie dłubię :)

Czas to zmienić - "kiepszczę" figurki żołnierzy cesarsko-królewskich z okresu I Wojny Światowej.

Po wstępnych niepowodzeniach (kłopoty z Humbrolem Matt27, który nie chciał kryć, ściekał z figurek i wysychał na błyszcząco - co spowodowało, że pomalowane wstępnie figurki trafiły na pół roku do pudła), zabrałem się poważnie za malowanie. Figurki mają już podstawowe kolory i powoli zaczynają przypominać ludzi :)

Jak widać (mam nadzieję :) są to zołnierze z wczesnego okresu wojny (1914-1916) w klasycznych mundurach piechoty, bez żadnych udziwnień.

Równolegle męczę też Austriaków z poźnego okresu wojny w niemieckich hełmach wz.1916 (ale o tem - potem :). Mam też wnajbliższych planach malarskich oddział obrony krajowej w starych szaro-granatowych mundurach - na razie maluję do nich tylko trębacza. CDN.

3 komentarze:

Yori pisze...

Duuuużo ich!

rrober pisze...

Kiedyś początek Wielkiej Wojny był jednym z głównych tematów ogólnoklubowych na Yelonkach - robiliśmy, jak to powiedziałeś "epickie" kampanie na froncie rosyjsko-niemieckim (Tannenberg i te klimaty), jednak nie udało się nam otworzyć frontu galicyjskiego - głównie z braku odpowiedniej liczby Austriaków.
Dlatego postanowiłem zmienić ten stan i dokończyć moje zapasy cesarsko-królewskich :)

Anonimowy pisze...

Hi - I am definitely glad to find this. Good job!