8.12.2009

Przeciwlotniczy Zestaw Rakietowy Roland (modern)

Wyrzutnia kierowanych rakiet przeciwlotniczych Roland na podwoziu samochodu terenowego MAN w barwach niemieckiej Luftwaffe

Volkswagen Type 181 "Kurierwagen" Cz.2 (modern)
Kurierwagen należący do niemieckiej żandarmerii polowej (Feldjager), działający w zbiorczej formacji NATO Military Police.

Land Rover Defender (modern)

Kolejny z moich ostatnich "tworów" - Landrovery Defendery, pomalowane w barwy Armii Zjednoczonego Królestwa.

8.10.2009

IVECO Ambulans (modern)

Kolejna z wakacyjnych zdobyczy – modele samochodów marki IVECO (z tego co wiem jedyne modele samochodów tej marki w skali ok. 20mm dostępne naszym rynku). Niestety model jest jednolitą bryłą i bez piłowania niewiele da się z niego zrobić – dlatego zaimprowizowałem z nich ambulanse (w barwach Armii Włoskiej) – idealna kolumna sanitarna do celów wargamingowych.

Unimog po raz trzeci (modern)

Dzisiaj rozrywkowo – zawsze miałem słabość do pięknych, czerwonych wozów strażackich – więc jak zobaczyłem w sklepie taki pojazd w interesującej mnie skali ok. 20mm (dokładnie 1/80) i w dodatku Unimog - to nie mogłem się powstrzymać. Z początku chciałem go przemalować na kolor zbliżony do wyblakłej zieleni (taki jaki mają pojazdy w służące na belgijskich lotniskach wojskowych), ale zrobiło mi się go szkoda i dlatego został czerwony (w barwach niemieckiej Straży Pożarnej).

8.09.2009

Unimog po raz drugi (modern)
Tym razem Mercedes Unimog U1300L - także w barwach Armii Belgijskiej, która eksploatuje dużą liczbę samochodów terenowych tej marki